Nejoblíbenější mobilní aplikace pro cestovatele

Nejen léto je obdobím cestování. V následujícím článku najdete hned několik zajímavých mobilních aplikací, které vám ukáží nové možnosti cestování nebo vás ochrání před nepříjemnou situací.

 

Banner s upoutávkou na mobilní aplikaci Nejlevnější Taxi Praha

Kudy kam bez bloudění

Základním vybavením každého cestovatele s chytrým telefonem jsou Google Mapy z Google Play nebo App Store. Pomohou vám dostat se do cíle každé cesty – třeba i s pomocí hlasové navigace. Kromě správného směru vám ukáží aktuální dopravní situaci a dobře poslouží také v momentě, kdy se budete chtít zorientovat v městské hromadné dopravě.

Na výlet letadlem

Pokud rádi létáte, neměl by vaší pozornosti uniknout SkyScanner. Po zadání destinace zobrazí tato aplikace lety od leteckých společností po celém světě. Stačí si vybrat kam, odkud a kdy chcete letět. Navíc se můžete inspirovat akčními nabídkami.

Kde se ubytovat?

Ubytování snadno, rychle a za dobrou cenu – tuto službu přináší mobilní aplikace Booking.com. Stačí zadat vaši polohu a aplikace najde nejbližší hotely. Navíc vás bude informovat o aktuálně volných pokojích.

Praktické informace

Může se vám hodit také aplikace Yelp, která je dostupná pro více než dvacet zemí a informuje o službách ve vybraném regionu. Výstižný je ostatně její popis. Yelp v chytrém telefonu vám prý pomůže v zadané lokalitě najít restauraci s nejlepším burgerem stejně jako ordinaci spolehlivého zubního lékaře.

Co stojí za vidění?

Co budete dělat a co byste měli navštívit, až dorazíte do cíle vaší cesty? Odpověď na tuto otázku vám může dát TripAdvisor Offline City Guides. Díky velké oblibě portálu Trip Advisor se tvůrci rozhodli vydat i offline aplikaci, která vás provede 80 světovými metropolemi. Nespornou výhodou je, že k jejímu používání není třeba připojení k internetu (které může být v cizině často drahé a komplikované).

Pro zábavu

Pro ty, kteří chtějí mít zážitky z cest hezky uspořádané na jednom místě, je tu Trip Journal. Integruje v sobě Google Earth a umožňuje zaznamenávat trasy vašich cest, fotografie, videa, zápisky z blogu a další údaje. To vše v reálném čase, takže s vámi může virtuálně cestovat každý, s kým se budete chtít o své zážitky podělit.

 

Kvalitu projektu potvrzuje také ocenění „nejlepší cestovatelská aplikace“ udělené Googlem.

Víte o užitečné aplikaci?

Používáte při cestování mobilní aplikaci, která by v našem přehledu neměla chybět? Dejte nám o ní vědět a my ji rádi přidáme třeba do pokračování tohoto článku.