Mobilní aplikace, které vám zpříjemní dovolenou v Paříži

Rozhodli jste se strávit dovolenou nebo prodloužený víkend v Paříži? Pokud se na pár dní chystáte do této jedinečné francouzské metropole, máme pro vás dobrou zprávu. V dnešním článku najdete tipy na ty nejlepší aplikace, které ve vašem mobilním telefonu nesmí při cestě do Paříže chybět.

 

Banner s upoutávkou na mobilní aplikaci Nejlevnější Taxi Praha

Paris City Guide (TripAdvisor)

Stáhněte si do svého mobilního telefonu osobního průvodce po krásách Paříže – zdarma a včetně tipů na osvědčené hotely, restaurace či zajímavá místa. Paris City Guide navíc kompletně funguje i bez připojení na internet. Veškerá data jsou totiž uložená přímo v mobilním zařízení. Ušetříte tak za datový roaming a ještě si užijete příjemnou dovolenou se spoustou jedinečných zážitků.
 
Aplikace využívá data z portálu TripAdvisor a je dostupná pro telefony iPhone i Android (např. Samsung galaxy S4, Samsung galaxy ace a mnoho dalších).

Visit Paris by Metro

Vyzkoušejte oficiální aplikaci od dopravní společnosti RATP, která patří mezi hlavní provozovatele veřejné dopravy v Paříži. Visit Paris by Metro je aplikace pro všechny, kteří chtějí objevovat krásy Paříže. Do vašeho mobilního telefonu či tabletu přináší rozmanité služby pro cestování a poznávání zajímavých míst. Aplikaci si můžete stáhnout zdarma a většinu funkcí lze využívat i off-line.
 
Aplikace je dostupná pro telefony iPhone i Android.

Paris Offline Map & Guide

Kompletní mapa Paříže ve vysokém rozlišení, kterou můžete využívat i off-line – bez datového roamingu a Wi-Fi připojení. Součástí aplikace Paris Offline Map & Guide je seznam zajímavých míst včetně popisu i fotografií, převodník měn, informace o dopravě, historii i letištích a mnoho dalšího. Snadno tak najdete to, co potřebujete. Nechybí ani automatická GPS lokalizace.
 
Aplikace je dostupná pro telefony Android.

Uber

Pusťte si do svého telefonu aplikaci pro objednání osobní dopravy ve více než 50 městech a 20 zemích. Stačí v aplikaci potvrdit objednávku a během okamžiku se můžete vydat na cestu. Stejně jako u aplikace Nejlevnější Taxi Praha lze po přivolání vozu sledovat na mapě, jak se k vám auto blíží. Za cestu navíc snadno zaplatíte kartou přímo z mobilu či tabletu.
 
Aplikace je dostupná pro telefony iPhone i Android.

Booking.com

Aplikace Booking.com není vyhrazená pouze pro Paříž, ale rozhodně se vyplatí. Uživatelům totiž přináší ubytování ve více než 41 000 destinacích. Jednoduše si tak zarezervujete pokoj v hotelu, apartmán, penzion, hostel nebo vilu. Aplikace také umí vyhledat nejbližší hotely podle aktuální polohy uživatele, zobrazit výhodné last minute nabídky a hledat hotely dle pokročilých filtrů.
 
Aplikace je dostupná pro telefony iPhone i Android.

Pošlete nám své zkušenosti

Navštívili jste Paříž a některá z předchozích aplikací vám zpříjemnila cestování? Napište nám o tom na taxi@taxipraha.cz. A nezapomeňte si před odjezdem stáhnout aplikaci Nejlevnější Taxi Praha, ze které si po návratu pohodlně objednáte taxi z letiště za férovou cenu.