Jak si přivolat taxi ve Vídni

Vzhledem ke vzdálenosti Vídně od Prahy (vzdušnou čarou 252 km) se do rakouského hlavního města vydává každoročně celá řada Čechů. Nejpohodlnější způsob přepravy v samotném městě poskytují taxíky, díky kterým se dostanete téměř kamkoli. Jak si ale taxi ve Vídni přivolat?

 

Banner s upoutávkou na mobilní aplikaci Nejlevnější Taxi Praha

Taxi 40100

Aplikace pro kontaktování taxislužby v mnoha rakouských městech a zároveň ve většině evropských zemí. S její pomocí budete mít přístup k více než 40 000 taxíkům po celé Evropě – 1 700 z nich „brázdí“ právě Vídeň. Vše je velice přehledné, rychlé a stačí pouhá dvě kliknutí, abyste si přivolali vůz. Navíc můžete mít i speciální přání ohledně přistavených vozidel.

 

Aplikace je dostupná pro telefony iPhone i Android.

mytaxi – The Taxi App

Tato aplikace opět umožňuje bezproblémové objednání taxi ve 40 zemích včetně Vídně. Mytaxi – The Taxi App lokalizuje vaši polohu a vy ji pouze potvrdíte, zvolíte případné nadstandardní požadavky a objednáte vůz. Následně lze sledovat na obrazovce, kde se aktuálně přivolaný automobil nachází. Za jízdu lze pohodlně zaplatit prostřednictvím samotné aplikace.

 

Aplikace je dostupná pro telefony iPhone i Android.

Wien Taxistandplatz

Další spolehlivý pomocník, který vám zpříjemní cestování po rakouském hlavním městě. Cenu samotné jízdy si částečně určujete vy podle toho, jak si taxi zavoláte. Po otevření aplikace se navíc automaticky zobrazí taxi stojící v oblasti, kde se pohybujete. Po rozkliknutí následně získáte informace o všech omezeních (např. pokud taxíky v danou hodinu nejezdí).

 

Aplikace je dostupná pro telefony Android.

Taxi.eu – Taxi App für Europa

Taxi.eu je aplikace, která se vám bude hodit nejen ve Vídni, ale celkem v 60 evropských metropolích. Vše je přitom velice snadné a přehledné. Aplikace sama podle GPS určí vaši polohu, zobrazí taxi v okolí, odhadne čas příjezdu vozu a dokáže rovněž předem spočítat, kolik vás bude jízda stát.

 

Aplikace je dostupná pro telefony iPhone i Android.

Pozor při cestování z letiště a na letiště

Na závěr ještě přidáme jednu důležitou informaci. Pokud budete cestovat letadlem, je dobré vědět, že existuje zvláštní letištní tarif a je třeba počítat s vyšší cenou. Letiště se totiž nachází ve městě Schwechat, které je vzdálené 18 km od Vídně.

 

Již při samotném objednání vozidla musíte požadovat letištní taxi (tzv. Flughafentaxi). Počítejte i s příplatkem za zpáteční cestu prázdného vozidla. Druhou možností je Airport-Taxi, které slouží výhradně k cestám z/na letiště (taxíky stojí přímo na letišti ve Schwechatu). V tomto případě se poplatkům navíc vyhnete. Je ovšem nutná objednávka předem.

Podělte se o své zkušenosti

Navštívili jste v nedávné době Vídeň a využili nějakou z výše uvedených aplikací? Napište nám své zkušenosti na taxi@taxipraha.cz. A pokud se na cestu do Rakouska teprve chystáte, stáhněte si aplikaci Nejlevnější Taxi Praha ještě před odjezdem – usnadníte si tak dopravu z letiště po svém návratu.