Jak si objednat taxi v New Yorku

V New Yorku jsou taxíky poměrně výjimečné v tom, že představují jednu z nejznámějších ikon města. I když jste sami v tomto nejlidnatějším městě USA nikdy nebyli, místní žluté „koráby“ zřejmě znáte. A pokud se v nejbližší době do této americké metropole chystáte a znáte aplikaci Nejlevnější Taxi Praha, jistě se vám bude hodit podobný pomocník i pro NY.

 

Banner s upoutávkou na mobilní aplikaci Nejlevnější Taxi Praha

Taxi Magic

Pokud je New York jednou, nikoli jedinou, zastávkou na vaší cestě po Spojených státech amerických, doporučujeme vám aplikaci Taxi Magic. Ta totiž jako první zajišťuje celostátní objednání taxíků, a to hned v 60 městech po celé Americe. V každém z nich si lze přivolat taxi do lokality, kde se aktuálně nacházíte, a to pomocí tří snadných klepnutí. Nemusíte navíc platit v hotovosti, ale lze použít kreditní kartu, případně zaplatit přímo z telefonu.

Aplikace je dostupná pro telefony iPhone i Android.

Hailo. The Taxi Magnet.

Tato aplikace je v celosvětovém měřítku jednou z nejlépe hodnocených. S její pomocí si přitom můžete objednat taxi nejen v New Yorku, ale také v dalších amerických městech (Chicago, Boston a Washington) i v Kanadě (Toronto a Montreal). Aplikace je přehledná a taxi si lze objednat odkudkoli. Navíc budete jeho příjezd sledovat na obrazovce v reálném čase a potěší i možnost zaplatit jednoduše kartou.

Aplikace je dostupná pro telefony Android.

GetTaxi – The Taxi Booking App

Pokud plánujete cestu do New Yorku a časem třeba také do Londýna, Moskvy nebo Petrohradu, vyzkoušejte aplikaci GetTaxi. Při jejím použití neplatíte žádné minimální jízdné, nejsou účtovány storno poplatky a taxi si objednáte za pár sekund – stačí pouhá dvě kliknutí. Můžete si navíc předobjednat jízdu. O kvalitách programu GetTaxi mimo jiné vypovídá i jeho vítězství v kategorii nejlepší aplikace roku časopisu TimeOut.

Aplikace je dostupná pro telefony iPhone i Android.

CabSense NYC

S aplikací CabSense NYC si taxi nezavoláte, ale výrazně vám pomůže s jeho hledáním. Hodnotí totiž každý roh ulice ve městě (maximem je pět hvězdiček) podle výskytů taxíků. Hodnocení se navíc mění na základě denní doby a dne v týdnu, přičemž aplikace CabSense NYC sama lokalizuje vaši aktuální polohu. Pokud předem víte, kde se budete později zdržovat, pomůže vám také zjistit, které místo v okolí je v daný čas ideální k „chycení taxíku“.

Aplikace je dostupná pro telefony iPhone.

Napište nám své zkušenosti

Vrátili jste se právě z New Yorku? Napište nám na taxi@taxipraha.cz, jakou z mobilních aplikací jste použili a zda jste byli spokojeni.