Jak poznáte kvalitní taxi aplikaci?

K aktuálním trendům v osobní dopravě patří mimo jiné i mobilní aplikace pro objednání taxi. Jejich účelem je objednávku urychlit a zároveň zajistit bezpečnou, pohodlnou a cenově přiměřenou jízdu. Podívejte se s námi na požadavky, které by taková aplikace měla splňovat.

 

Banner s upoutávkou na mobilní aplikaci Nejlevnější Taxi Praha

Dostupnost

Základním rysem kvalitní aplikace je její dostupnost. To znamená, že je k dispozici pro všechny hlavní operační systémy (iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry). Lze ji stáhnout přes webový prohlížeč nebo v internetových obchodech App Store či Google Play.

 

Snadné ovládání

Pokud má aplikace mnoho užitečných funkcí, ale uživatel se k nim nedokáže rychle dostat, neplní svůj účel na sto procent. Funkční uživatelské rozhraní umožňuje zadat všechny požadované parametry jízdy během několika sekund.

 

Dostupnost vozů

Aplikace ověří, jaké vozy jsou vzhledem k vaší aktuální poloze dostupné. Odhadne také dobu, za kterou vás nejbližší taxík vyzvedne. Vyhnete se tak zbytečnému čekání. Kvalitní aplikace dále umožňuje objednat taxík nejen ihned, ale také na určitý čas.

 

Kalkulace ceny

Díky aplikaci si můžete spočítat, kolik vás jízda přibližně bude stát. Vyhnete se tak riziku, že vás nepoctivý řidič „vezme na hůl“.

 

Nadstandardní služby

Mobilní aplikace obsahuje informace o speciálních službách, které vybrané taxi nabízí. Může jít například o variantu placení kartou nebo možnost převozu vašich domácích mazlíčků.

Ohodnocení jízdy

Aplikace umožňuje ohodnotit jízdu s konkrétním řidičem. Na základě hodnocení ostatních uživatelů si lze přivolat konkrétního řidiče.

 

Napište nám své zkušenosti

Měla by podle vás kvalitní mobilní aplikace splňovat ještě nějaké další požadavky?Napište nám o nich na taxi@taxipraha.cz, rádi si přečteme vaše názory.