iPhone aplikace do auta – tip na 5 nejlepších

Chybí vám při řízení auta spolujezdec, který by uměl navigovat, hledat volné parkoviště, sledovat dopravní situaci a poradit při autonehodě? Moderní aplikace promění váš iPhone v multifunkční zařízení, které zastane hned několik věcí najednou. Podívejte se na pět nejlepších aplikací do auta, které jsou nezbytnou výbavou pro všechny motoristy.

 

Banner s upoutávkou na mobilní aplikaci Nejlevnější Taxi Praha

Sygic GPS Navigation

Nejstahovanější off-line navigace na světě. Vybírat můžete z desítek verzí podle toho, pro jakou lokalitu navigaci potřebujete. Aplikace Sygic využívá TomTom mapy uložené přímo v telefonu – díky tomu nepotřebujete připojení na internet. Dále nabízí bezplatné aktualizace, alternativní trasy, 3D města, sledování rychlosti, varování před ostrými zatáčkami a mnoho dalších funkcí.

 
Hodnocení z iTunes: 3,5 z 5
Cena: 33,99 $

Waze

Legendární GPS navigace se kterou se na silnicích neztratíte. Tisíce jejích uživatelů sdílí informace o dopravní situaci, a pomáhají tak ostatním. Jako čistá navigace se Waze některým lidem neosvědčil. Pro získání přehledu o aktuálním stavu na silnicích ale nemá chybu. Aplikace bere ohled také na rychlost, jakou jedou ostatní uživatelé po trase. Díky tomu vám vždy doporučí tu opravdu nejkratší cestu.

 

Hodnocení z iTunes: 4,5 z 5
Cena: zdarma

Aplikace pojišťoven

V současnosti nabízí aplikace pro mobilní telefony iPhone: Česká pojišťovna, AXA, Kooperativa, ČPP a některé další. Při nehodách vám ušetří spoustu práce s nahlášením pojistné události. Stačí předvyplnit informace o vozu při prvním spuštění. Vše ostatní zadáte v místě nehody přímo do iPhonu. Aplikace některých pojišťoven navíc umožňují objednání odtahu i náhradního vozidla.

 

Hodnocení z iTunes: najdete u jednotlivých aplikací
Cena: zdarma

iCarBlackBox

Proměňte svůj mobilní telefon v autokameru, která bude sledovat dění na silnici před vámi. Pokud dojde k nehodě, uloží do paměti nahrávku před havárií. Pořízený záznam se vám může hodit nejen při prokazování neviny za autonehodu. Ukládání nahrávky samozřejmě lze spustit také manuálně. Aplikace iCarBlackBox navíc měří i rychlost vozu a využívá GPS pro určení polohy.

 

Hodnocení z iTunes: 3 z 5
Cena: 0,99 $

mParkování

Poslední tip ocení všichni motoristé, kteří bojují s nedostatkem parkovacích míst v Praze. Stačí jediný pohled do mobilu a budete vědět, kde zaparkovat a kterým místům se vyhnout. Aplikace mParkování nabízí aktuální informace o počtu volných míst na záchytných parkovištích P+R, mapy parkovacích zón a záběry z dopravních kamer. Díky dopravním informacím se zároveň vyhnete zácpám a zdržování.

 

Hodnocení z iTunes: 4,5 z 5
Cena: zdarma

Pošlete nám svůj tip

Znáte nějakou další iPhone aplikaci do auta, která v našem přehledu chybí? Rádi si přečteme váš tip. Pošlete nám krátkou zprávu na taxi@taxipraha.cz. Třeba se v některém dalším článku objeví právě vaše aplikace.