Ceny taxíků v 5 evropských metropolích

Z předchozích článků už víte, jaké mobilní aplikace pro iPhone nebo Android se vám mohou hodit při cestování autem. V dnešním příspěvku ale necháme auta odpočívat v garáži a svezeme se pohodlně taxíkem. Chcete vědět, kolik to bude stát? Stopněte si s námi taxi v pěti nejznámějších evropských metropolích a podívejte se, na kolik vás vyjde jízda třeba Berlínem nebo Římem.

 

Banner s upoutávkou na mobilní aplikaci Nejlevnější Taxi Praha

 

Ceny a přepočty měn uvedené v tomto článku jsou pouze orientační. Poslední aktualizace: 23. února 2014.

Londýn

Pokud zatoužíte po projížďce taxíkem po hlavním městě Spojeného království, počítejte s minimálním jízdným od 2,4 £ (přibližně 80 Kč). Přesná výše ceny závisí na počtu ujetých mílí a na tom, ve kterém ze tří časových tarifů se pohybujete. První pásmo trvá od šesté hodiny ranní do osmé večerní. Druhé od osmé do desáté a třetí od desáté do šesté ranní (za jízdu v tomto čase zaplatíte o něco více).

 

Až si budete v Londýně přivolávat taxi, nezapomeňte, že ceny se zde uvádí nikoliv za kilometr, ale za míli (1,6 km).

Berlín

Na prohlídku Braniborské brány, Berlínského dómu a dalších památek se můžete vydat taxíkem za cenu 1,65 € (45 Kč) za kilometr. Základní poplatek je 3,20 € (přibližně 90 Kč). Stanoviště taxíků jsou rozmístěny po celém městě. Pokud si budete brát taxi přímo z letiště, dejte pozor, abyste nenaletěli falešnému taxikáři. Řádný místní taxikář má berlínskou poznávací značku a číslo koncese uvedené na zadním okně.

Řím

Pokud vás čeká dovolená v Římě, může se vám hodit informace, že v italské metropoli zaplatíte za služby taxikáře 1,10 € (30 Kč) za kilometr. Tato cena zahrnuje přepravu jednoho zavazadla v úložném prostoru. Za každé další zavazadlo si připlatíte 1 €. Oficiální římské taxíky poznáte kromě jiného podle jejich typické bílé barvy.

 

Víte, že přímo z naší aplikace Nejlevnější Taxi Praha si ve všech hlavních městech západní Evropy snadno přivoláte vozidlo spřátelené taxislužby?

Paříž

Při návštěvě jednoho z nejromantičtějších měst Evropy počítejte s cenou za taxi přibližně ve výši 1,20 € (33 Kč) za kilometr a minimální nástupní sazbou 6,60 € (180 Kč). Pokud nemluvíte francouzsky, napište si raději přesnou adresu, kam chcete odvézt, abyste ji mohli ukázat řidiči. Všichni francouzští taxikáři totiž anglicky nemluví.

Amsterdam

V Amsterdamu si lidé místo „odchycení“ taxíku na ulici mnohem častěji objednávají odvoz předem po telefonu. Sazba za kilometr se pohybuje kolem 1,95 € (přibližně 53 Kč). Město se snaží o to, aby řidiči taxíků poskytovali co nejlepší služby. Proto kromě jiných opatření například zřídilo webové stránky, kam mohou pasažéři zasílat své stížnosti.

Napište nám o svých zkušenostech

Navštívili jste některou z těchto metropolí, využili zde taxislužby a chcete se podělit o svůj zážitek? Napište nám na taxi@taxipraha.cz, jaké jsou vaše zkušenosti s cenami za taxi. Nezapomeňte si také před odjezdem stáhnout aplikaci Nejlevnější Taxi Praha, díky které si po návratu snadno a rychle objednáte taxi přímo z vašeho mobilního telefonu.