5 užitečných Android aplikací pro cestování po Praze

Chcete si zpříjemnit cestování po Praze? Vybrali jsme pro vás pět aplikací pro mobilní telefony Android, které vám ušetří spoustu starostí. Podívejte se, jak snadno koupit SMS jízdenku, najít nejrychlejší dopravní spojení nebo si třeba objednat nejlevnější taxi v Praze.

 

Banner s upoutávkou na mobilní aplikaci Nejlevnější Taxi Praha

Pubtran (jízdní řády)

Legendární aplikace, která vám usnadní plánování vašich cest po celé ČR. Stačí zadat, odkud budete vyjíždět a kam potřebujete jet. Navíc jistě oceníte inteligentní našeptávač zastávek, který vám ušetří spoustu času. Nechybí ani možnost pokročilého nastavení a hledání pouze přímých spojení nebo třeba nízkopodlažních spojů. Off-line variantou je aplikace CG Transit offline jízdní řády.

Hodnocení: 4,8 z 5 (celkem 6 511)

SMS Jízdenka

Když chcete nakupovat z mobilního telefonu jízdenky pro MHD, je pro vás tato aplikace ideální. SMS Jízdenka podporuje přes desítku českých a slovenských měst. Mezi oblíbené funkce patří přehled o zakoupených jízdenkách a upozornění na konec platnosti. Vyhnete se tak problémům s revizory a udržíte si přehled o svých cestovních nákladech.

Hodnocení: 4,5 z 5 (celkem 1 548)

Letiště Praha

Získejte aktuální přehled o odletech a příletech letadel na Letišti Václava Havla. Díky tomu budete mít podrobný přehled o letu, který vás čeká. Aplikaci můžete využít třeba také při čekání na vaše známé, kdy budete informováni o změnách statusu zvoleného letu. Zároveň se dozvíte užitečné informace o možnostech parkování nebo jiných službách letiště.

Hodnocení: 4,3 z 5 (celkem 48)

Prague Minos Guide

Když jste v Praze na výletě, promění tato aplikace váš mobilní telefon v průvodce po krásách české metropole. Obsahuje spoustu zajímavých informací o Praze, její historii i tipů na místa, která stojí za to navštívit. Nechybí ani stovky fotografií a bodů zájmu (restaurace, kavárny, muzea a jiné). Zaručeně vás potěší také přehlednost aplikace a seznam slev na vybrané služby.

Hodnocení: 4,5 z 5 (celkem 157)

Nejlevnější Taxi Praha

Aplikace pro snadné a rychlé objednání taxi ve dvou krocích. Pokud se nechcete zdržovat voláním na dispečink, nesmí ve vašem telefonu chybět. Navíc přímo na displeji uvidíte ikonku vozu, který pro vás jede a čas příjezdu nejbližšího taxi do vašeho stanoviště. To stačí určit přesným zadáním nebo pohybem na mapě.

Hodnocení: 4,4 z 5 (celkem 45)

Pošlete nám svůj tip

Máte nějakou oblíbenou aplikaci, která souvisí s dopravou nebo cestováním po Praze? Rádi si přečteme váš tip. Pošlete nám krátkou zprávu na taxi@taxipraha.cz a třeba se v pokračování článku objeví právě vámi doporučená aplikace.