4 praktické Android aplikace pro cestování autem

Volání a psaní SMS za volant nepatří. Některé mobilní aplikace vám však usnadní krátké i dlouhé cesty. V následujícím článku vám proto ukážeme čtyři Android aplikace, které pomáhají motoristům najít nejbližší čerpací stanici, získat přehled o situaci na dálnicích nebo třeba sledovat výmoly na silnicích v ČR.

 

Banner s upoutávkou na mobilní aplikaci Nejlevnější Taxi Praha

Pumpdroid

Oblíbený pomocník pro všechny motoristy, který vám pomůže najít nejbližší čerpací stanici. Hlavní výhodou aplikace Pumpdroid je, že ukazuje aktuální ceny paliv. Nechybí ani informace o otevírací době stanic a nastavení paliva podle vašeho vozu. Osvědčené pumpy můžete navíc přidávat do seznamu oblíbených.

Hodnocení: 4,6 z 5 (celkem 1 250)

Waze social GPS Maps & Traffic

Jedna z nejoblíbenějších navigačních aplikací. Základ Waze social tvoří plnohodnotná hlasová navigace vylepšená o spoustu dalších možností. Na úspěšnosti aplikace má podíl také aktivní komunita s více než 50 miliony uživatelů. Díky tomu budete mít k dispozici vždy aktuální dopravní informace, varování před nehodami a uzavírkami.

Hodnocení: 4,6 z 5 (celkem 754 349)

Pokud vám Waze social nebude vyhovovat, můžete zkusit další GPS navigace. Mezi nejoblíbenější patří MapFactor: GPS Navigation, Sygic: GPS Navigation nebo třeba GPS Navigation & Maps + offline.

Monitor Dálniční Dopravy

Sledujte dopravní informace na českých dálnicích z první ruky. Aplikace pokrývá celou dálniční síť České republiky a nejvýznamnější rychlostní silnice. Navíc nejrychleji informuje o dopravních komplikacích. Díky tomu se vyhnete zácpám, které znepříjemňují každou cestu. Zajímavou funkcí je také poskytování záběrů z dopravních kamer na dálnicích.

Hodnocení: 4,4 z 5 (celkem 203)

Výmoly

Aplikace přináší přehled výtluků na českých silnicích. Sledujte aktuální stav silnic a posílejte tipy na výmoly přímo jejich správcům. Kromě přidávání výmolů můžete sledovat žebříčky nejhorších děr v republice nebo třeba kontrolovat již existující výmoly.

Hodnocení: 4,2 z 5 (celkem 23)

Pošlete nám svůj tip

Máte nějakou oblíbenou aplikaci, která souvisí s cestováním autem? Rádi si přečteme váš tip. Pošlete nám krátkou zprávu na taxi@taxipraha.cz a třeba se v pokračování článku objeví právě vámi doporučená aplikace.